Leidinio užsakymas ir skolinimas į namus

Suradus norimą leidinį bibliotekos kataloge iš detalaus įrašo pasirenkame Egzemplioriai/Užsakyti .

  

Plačiau apie informacijos šaltinių vietos nustatymą bibliotekoje . 

Jei stulpelyje Išduota iki yra data, tai reiškia, kad leidinys jau išduotas ir turi būti grąžintas nurodytą dieną. Tokiu atveju galima užsakyti leidinį ir laukti kol jis bus grąžintas. E. paštu Jus informuos kada pasiimti leidinį. Taip pat biblioteka e. paštu informuoja kada leidinį reikia grąžinti.

Pasirinkus Užsakyti užsakome leidinį (pav.). Jeigu leidinys periodinis, reikalinga nurodyti metus ir numerį, skiltyje "Papildoma informacija užsakant periodinį leidinį (metai, numeris (iai))". Pasirinkus Vykdyti, sistema praneš apie užsakymo įvykdymą.  

Užsakytų leidinių teks laukti apie 15-20 min. Jeigu leidinį užsakėte ne bibliotekoje, tuomet užsakymas bus saugomas bibliotekoje 3 dienas. Per šias dienas turite ateiti į biblioteką ir pasiimti užsakytą leidinį.

Jeigu prieš užsakant leidinį neužsiregistravote sistemoje, tai sistema Jūsų paprašys užsiregistruoti.

Iš bibliotekos į namus skolinami leidiniai universiteto bendruomenės nariams, t. y. studentams ir darbuotojams. Skolinimo terminas priklauso nuo knygai suteikto statuso. Terminas gali būti kelios dienos, mėnuo, semestras. Užsakyti leidiniai lentynoje saugomi 3 dienas. Jeigu per šias dienas skaitytojas leidinio nepasiima, jis grąžinamas į fondus. Į namus neskolinami:

  1. skaityklose esantys leidiniai;
  2. standartai;
  3. lietuviškos disertacijos, jų santraukos;
  4. periodiniai leidiniai;
  5. kompaktinės plokštelės;
  6. retos knygos.

Norint pasiskolinti leidinį bibliotekoje, pirmiausia jį reikia užsisakyti elektroniniame kataloge.