Leidinio vietos nustatymas

Bibliotekoje saugoma per kelis milijonus leidinių, kaip surasti reikiamą leidinį? Bibliotekoje kiekvienam leidiniui nustatoma vieta ir suteikiamas numeris, kuris vadinamas knygos šifru. Bibliotekoje leidiniai dalykinami ir suteikiamas UDK indeksas. Leidiniai bibliotekoje gali būti išdėstyti pagal šifrus ir UDK indeksus (dažniausiai taip išdėstomos knygos atviruose fonduose).

Suradus leidinį bibliotekos kataloge, reikia nustatyti:

1. Kokioje bibliotekoje yra konkretus leidinys? 

Dauguma aukštųjų mokyklų bibliotekų turi kelias fakultetines bibliotekas. Jų pavadinimai yra nurodyti rezultatų sąraše. Skiltyje Saugojimo v./Egz. pateiktas fakultetinės bibliotekos pavadinimas, skliausteliuose leidinių skaičius, pvz. Informatikos-fak.b-ka (15/1). Skliaustuose 15/1 – rodo, kad viso šiame fonde yra 15 knygų, o 1 knyga išduota į namus.

 

2. Kokia konkreti leidinio vieta bibliotekoje, ar leidinys neužsakytas ir kada bus grąžintas?   

Detaliame įrašo formate, leidinio vietą bibliotekoje nusako Fondo duomenys. Jeigu leidinys skaitomas vietoje, t. y. leidinys yra atviruose fonduose nurodoma Skaitykla, Skaitytojų salė. Reikalinga pasižymėti šifrą (pvz. D195558) ir UDK indeksą (pvz. 53(075.8). Pagal UDK indeksą rasite leidinio vietą lentynoje, o pagal šifrą konkretų leidinį.

 

Jei stulpelyje Išduota iki yra data, tai reiškia, kad leidinys jau išduotas ir turi būti grąžintas nurodytą dieną. Tokiu atveju galima užsakyti leidinį ir laukti kol jis bus grąžintas. E. paštu Jus informuos kada pasiimti leidinį. Taip pat biblioteka e. paštu informuoja kada leidinį reikia grąžinti.

 

 Jeigu stulpelyje Išduota iki nėra datos, vadinasi leidinį galima užsakyti.  

Apie leidinių užsakymą skaitykite temoje Leidinių užsakymas