Paieškos rūšys

LVB yra trys paieškos kortelės:

  1. Knygos ir kt. Šioje kortelėje galima ieškoti Lietuvos akademinių bibliotekų išteklių: knygų, žurnalų, straipsnių, daktaro disertacijų ir kt. 
  2. Straipsniai ir duomenų bazės. Šioje kortelėje galima ieškoti knygų, straipsnių ir kt. dokumentų iš prenumeruojamų duomenų bazių. 
  3. eLABa. Šioje kortelėje galima ieškoti Lietuvos akademinės bibliotekos (eLABa) visateksčių straipsnių, knygų, daktaro disertacijų, magistro baigiamųjų darbų, humanitarinių ir socialinių mokslų empyrinių tyrimų ir kt. Apie eLABą galite pasiskaityti skyrelyje Visateksčių dokumentų talpykla eLABa.

Knygos ir kt. ir eLABa kortelės turi paprastą, išplėstinę paiešką.

Knygos ir kt. kortelės paprasta paieška.  Viena paieškos eilutė ir žemiau pateiktas išteklių pasirinkimo sąrašas. Iš išteklių sąrašo galima pasirinkti norimą bibliotekos išteklių arba pasirinkti Visi ištekliai, tada paieška bus atliekama iš karto visuose Lietuvos akademinių bibliotekų el. ištekliuose. 

 

Pav. Knygos ir kt. kortelės paprasta paieška

Knygos ir kt. kortelės išplėstinė paieška (pav.). Išplėstinėje paieškoje yra du laukeliai, kuriuose galima įrašyti ieškomus  reikšminius žodžius ir pasirinkti pagal ką ieškoti: paieškos žodžius, antraštę, autorių ar rengėją, temą, vartotojo žymes. Kitoje srityje galima nusistatyti paieškos tikslumą: ieškoti su žodžiais ar su tikslia fraze. Toliau galima nusistatyti: metus, dokumento rūšį, kalbą, išteklių.

 

Pav. Knygos ir kt. kortelės išplėstinė paieška

Straipsniai ir duomenų bazės kortelės yra paprasta ir detali paieška. Plačiau apie šias paieškas.

eLABA kortelėje yra paprasta ir išplėstinė paieška ir jos analogiškos kaip ir Knygos ir kt. kortelėje. Tiktai išplėstinėje paieškoje paieškos tikslinimui galima nustatyti tik metus ir kalbą (pav.)

 

Pav. eLABa kortelės išplėstinė paieška