Paieškos rezultatai 

Atlikus paiešką, LITLEX duomenų bazė pateikia sąrašą dokumentų, atitinkančių paieškoje įrašytus kriterijus.

Dokumentų sąrašas . Dokumentai rezultatų sąraše surūšiuoti pagal datą mažėjimo tvarka (kairėje dokumentų sąrašo puslapio dalyje). Jeigu pagal atliktą užklausą atitinkančių teisės aktų yra daugiau nei 200, sąraše pateikiami tik 200 naujausių aktų. Atkreipkite dėmesį, jog įstatymai yra paryškinti, prie negaliojančių aktų yra prierašas „negalioja“, o aktų pakeitimai turi prierašą „pakeitimas“. Jeigu pagal atliktą užklausą radote daug teisės aktų ir jų sąrašas gana ilgas, galite išjungti pakeitimus pasirinkę „Nerodyti pakeitimų“ (puslapio viršuje).

Paieškos tikslinimas

Paieškoje įrašę ieškomų teisės aktų paieškos požymius, gauname paieškos rezultatus. Jei pastebėjote paieškoje įvestuose žodžiuose klaidą, galite ją ištaisyti, ar patikslinti. Pavyzdžiui, paieškoje buvote įvedę reikšminius žodžius ir pasirinkę akto formą „Įstatymas“. Atlikę paiešką pamatėte, jog įstatymų su tokiais reikšminiais žodžiais nėra. Pastebėjote, kad viename iš ieškomų žodžių padarėte gramatinę klaidą. Rezultatų sąrašo puslapio viršuje ištaisykite šią klaidą ir pasirinkite  „Sąrašas“. Taip tikslinti galima visus paieškos požymius, kuriuos buvote užpildę paieškos pradžioje.

Tekstas, nuorodos  

Atlikę paiešką, išsirinkę konkretų dokumentą iš rastų teisės aktų sąrašo, gaunate tekstą. Rodomo teisės akto viršuje rasite nuorodas į susijusius aktus, redakcijų sąrašą, rubrikas, kurioms priskirtas aktas, informaciją apie aktą.

Nuorodos į susijusius aktus

Dokumentai dažnai tarpusavyje susiję su kitais teisės aktais. LITLEX sistemoje pateikiami tokie ryšiai tarp teisės aktų:

  1. Aktą keitę aktai . Jeigu reikalingi teisės aktai, kurie keitė Jūsų rastą teisės aktą, pasirinkite "Aktą keitę aktai".  Gausite puslapį, kuriame bus pateiktas surastą dokumentą pakeitusių aktų sąrašas.
  2. Kartu naudojami aktai. Prie rasto teisės akto LITLEX sistemoje taip pat pateikiami kartu naudojami teisės aktai teismų praktikoje, Seimo, Vyriausybės ir kiti aktai. „Kartu naudojami“ aktai yra logiškai susiję su jau rastu teisės aktu.