Apie PDB

 

Lietuvos aukštosios mokyklos daugelį metų kaupia savo darbuotojų mokslinių publikacijų duomenis duomenų bazėse. Tačiau šios publikacijų duomenų bazės (PDB) nebuvo standartizuotos ir jų realizacijos tikslai buvo labai įvairūs. Vienas iš pagrindinių vartotojų – Mokslo ir studijų departamentas prie Švietimo ir mokslo ministerijos (MSD) neturėjo galimybės gauti statistinę informaciją ir ataskaitas tiesiai iš šių PDB. Todėl apskaita buvo vedama rankiniu būdu. Siekiant išspręsti šią problemą 2001 m. ITMiS (Informacinės technologijos mokslui ir studijoms) programos kontekste buvo sukurta Lietuvos mokslo ir studijų informacijos sistemos mokslo publikacijų duomenų bazė - PDB.

PDB leidžia patiems autoriams prisijungti prie šios sistemos ir pasidaryti įvairių tipų ataskaitas bei peržiūrėti savo publikacijas, duomenis ir kt.

PDB  apjungia Lietuvos akademinių bibliotekų tinklo bibliotekinės informacijos sistemos ALEPH bibliografinius ir Universiteto informacijos sistemos administracinius duomenis. Publikacijų įrašai formuojami bibliotekinės sistemos ALEPH 500 Katalogavimo programiniame modulyje pagal MARC standartą, skirtą duomenų įvedimui ir tarptautiniam pasikeitimui elektroninėse laikmenose. Tokiu būdu publikacijų bibliografiniai įrašai rengiami iš esmės pagal tokią pat metodiką, kaip ir įprasti bibliotekos bibliografiniai įrašai. Tačiau šie įrašai yra papildomi publikacijoms būdinga specifine informacija (pvz.: tabelio Nr, publikacijos rūšis, mokslo kryptis ir sritis, ir panašiai).